DESTEK : +90 530 224 75 75

Kütahya Zafer Havalimanı Araç Kiralama

Kütahya Türkiye’nin İç Batı Anadolu Bölgesinde, oldukça köklü bir tarihe ve muhteşem doğal güzelliklere sahip bir şehirdir. Kütahya, Frigyalılar, Anadolu Selçuklu Devleti ve Germiyanoğulları gibi pek çok önemli medeniyete ev sahipliği yapmış, dolayısıyla tarihi ve kültürü oldukça zengin olan bir şehirdir. Kütahya’daki en önemli kültürel zenginlikler Aizanoi Antik Kenti, Frigya Vadisi, Seyitömer Höyük ve Çiledir Höyüktür. 

Bu önemli turizm merkezleri özellikle tarih ve büyük medeniyetler ile ilgili yerli ve yabancı turistler için adeta bir cennettir. Burada yapılan geziler ve düzenlenen turlar, ziyaretçilerde çok özel ve unutulmaz bir izlenim bırakmaktadır. Ancak yukarda bahsettiğimiz kültürel merkezler arasındaki mesafe çok yakın olmadığından dolayı, burada tercih edilebilecek en uygun ulaşım aracı araç kiralama hizmeti almak olacaktır. Kütahya Zafer Havalimanı Araç kiralama hizmeti alarak ucuz, konforlu, güvenilir ve keyifli yolculuklar yaşayabilirsiniz. 

Aizanoi Antik Kenti
Aizanoi Antik Kenti, Kütahya’da şehir merkezine 58 km uzaklıktaki Çavdarhisar ilçesinde bulunmaktadır ve kültürel önemi nedeni ile sanat çevrelerince ikinci Efes olarak adlandırılmaktadır. Aizanoi Antik Kenti’nin bu denli özel kılan özellikleri dünyanın en iyi korunmuş Zeus tapınağına, dünyanın ilk örneklerinden olan stadyum - tiyatro kompleksine ve dünyanın ilk borsa yapısına ev sahipliği yapmasıdır. Bunların dışında Aizanoi’de nekropoller, olimpiyat şeref tribün abidesi, 4 köprü, Meter Steunne alanı ve tüneli bulunmaktadır. Bu önemli antik kent yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler için muhteşem bir deneyim olacaktır, buraya ulaşım ise yine kendi aracınızla ya da kiraladığınız araç ile oldukça kolaydır.


Frigya Vadisi , Çiledir Höyüğü , Seyitömer Höyüğü 
Frigya Vadisi ya da Frig Vadileri, Kütahya, Eskişehir ve Afyon il sınırları içinde kalan, Frigya Medeniyeti’ne ait izler ve antik eserler barındıran bölgedir. Bu bölgede Frigyalılara’a ait Kümbet Asar Kale, Ballık Kale, Yapıldak Asar Kale, Köhnüş Kale, Demirli Kale, Çukurca Kale, Üçler Kale, Kırk Merdiven Kale, Nallı Kaya, Döğer Asar Kaya, Delik Taş, Fındık Asar Kaya ve Doğuluşah Kalesi bulunmaktadır. Bu birbirinden güzel ve önemli yapıların bulunduğu bölge özellikle tarihi yerlere merakı olan turistler için önemli bir merkez haline gelmiştir. Frigya Vadisi oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Siz de bu muhteşem vadiyi ziyaret ederek, Frigyalılar’ın olağanüstü tarihini keşfedebilirsiniz. Bu geniş alanı gezmek, kendi aracınız varsa ya da araç kiralama hizmeti aldıysanız oldukça kolay ve rahat olacaktır.

DİĞER HABERLER

ONLINE REZERVASYON
ALIŞ YERİ ALIŞ YERİ MEVKi
ALIŞ TARİHİ / SAATİ DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ PARA BİRİMİ PROMOSYON
Copyright © Active Rent A Car 2019 Tüm Hakları Saklıdır.