DESTEK : +90 530 224 75 75

EXPO 2016 ANTALYA ULAŞIM

Expo, sergi anlamına gelen ‘exposition’ kelimesinin kısaltılmış hali olup, dünyanın en büyük sosyal ve kültürel organizasyonu olma özelliği taşımaktadır. Expo aynı zamanda Dünya Fuarı olarak da tanınır ve bu büyük etkinlik 19. yüz yılın ortalarından beri düzenlenmektedir. 
Bu organizasyonda, etkinliğin gerçekleştiği dönemdeki bilimsel, kültürel, teknolojik ve sosyal gelişmeler ve ilerlemeler sergilenir. Expo, şehir, ülke ve dünya çapında ilerlemelerin, sorun çözüm ve alternatiflerinin ve çevre konularındaki görüşlerin paylaşıldığı ve tartışıldığı bir platformdur. Botanik EXPO ise, yeşilin korunması, sürdürülebilir enerji kaynakları kullanımı, doğal kaynakların korunması ve gelecek nesiller için yaşama alanlarının korunması konularında fikir alış verişi ve tartışma ortamı sunan bir etkinliktir.
 
Expo 2016, Türkiye’de gerçekleşmesi planlanan ilk Expo’dur ve 2016 yılının Nisan ve Ekim aylarında düzenlenecektir. Burada kültür sanat etkinlikleri, ulusal ve uluslararası düzeyde kongreler, toplantılar, seminerler ve paneller, katılımcılara açılacaktır. Expo 2016 organizasyonunun felsefesi ‘Gelecek nesiller için yeşil bir dünya’, teması ‘Çiçek ve Çocuk’, sloganı ise ‘Geleceği Yeşertmek’tir. Antalya, Aksu’da düzenlenecek olan Expo 2016’da yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 8 milyon kadar ziyaretçisinin olması beklenmektedir. Bu muhteşem organizasyona siz de katılmak istiyorsanız, aracınızla ya da otobüslerle Aksu’ya gelebilir, ya da sizi havaalanında karşılayacak bir Antalya Rent a Car şirketiyle anlaşarak araba kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Expo 2016 Antalya Ulaşım Seçenekleri

Expo 2016, Antalya nerede , nasıl gidilir diye soracak olursanız, Aksu ilçesinde 6 ay kadar bir süre açık kalacaktır ve ulusal ve ulusalarası düzeyde diğer Expo’lar arasında en fazla katılımcıya ulaşması beklenmektedir. Expo 2016, gelecek nesiller için daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çözümler ve alternatifler üretirken, büyüleyici çiçek kokularına ve dünyanın her yerinden çocuk seslerine ev sahipliği yapacak. Bu muhteşem organizasyonun bir parçası olmak için Antalya’ya geldikten sonra minibüs kiralama ve servisleri kullanabilir ya da araba kiralayarak Aksu’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Expo 2016 Antalya’nın alt temaları da, sürdürülebilirlik, biyo çeşitlilik, tarih ve yeşil şehirdir. Bu alt temalar da yine gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde fikir oluşturma ve alış verişi açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Siz de bu konularda düzenlenecek seminer, kongre, toplantı ve panellere katılacaksanız;  Antalya Kiralık Araç ’ ın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Expo 2016 Antalya’da gerçekleşecek olan bir çok faaliyet de vardır. Bunların arasında yerel sergiler, ülke günleri, paneller, uluslararası sempozyumlar, çocuk kongreleri, sahne sanatları ve konserler, toplantı ve seminerler, ve dünya çevre sempozyumu bulunmaktadır.

Türkiye’nin ilk Expo’su olan Expo 2016 Antalya için çeşitli kurumlar ve enstitülerin yaptığı çalışmalar sonucu sembol çiçek olarak Şakayık seçilmiştir. Bu güzel çiçek  genetik olarak Anadolu topraklarına aittir ve latince ismi olan ‘Paeonia Turcica’da ‘Türk’ adı geçmektedir. Çiçek ve Çocuk temalarıyla gerçekleşecek olan Expo 2016 Antalya’nın açılışı, temasına da uygun olarak dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan 2016 tarihinde yapılacaktır. Bu uluslararası düzeydeki organizasyonda katılımcı ülkelerin bahçe kültürlerinin sergileneceği alanlar, tarihi Hadrianus Kapısı’nı temsilen Expo Kulesi, Biyoçeşitlilik Müzesi, Kongre Merkezi, Amfi Tiyatro, Çocuk Adası ve Bilim ve Teknoloji Merkezi, Kır Aktivite Alanı, Expo Gölü, Şakayık şeklinde teras, Expo tepesi, ormanı ve meydanının yanı sıra iç mekan bahçeleri ve ofis binaları gibi pek çok farklı mekanı ziyaret edebilirsiniz . 

DİĞER HABERLER

ONLINE REZERVASYON
ALIŞ YERİ ALIŞ YERİ MEVKİ
DÖNÜŞ YERİ DÖNÜŞ YERİ MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ PARA BİRİMİ PROMOSYON
Copyright © Active Rent A Car 2024 Tüm Hakları Saklıdır.