DESTEK : +90 530 224 75 75

Rent a Car / Konya havalimanı Rent a Car

Konya, köklü tarihi, doğal güzellikleri, turistik mekanları, eğlence anlayışı ve lezzetli mutfağı ile Türkiye’nin önemli bir şehridir. Bu güzel şehir, tarihi boyunca pek çok önemli ve eski medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı, bir çok farklı kültürün iç içe geçtiği özel bir şehirdir. Siz de Konya’nın bu büyüleyici yapılarını ve yerlerini görmek isterseniz, bu bölgelere kendi aracınızla ya da bir Konya Havalimanı Rent A Car şirketinden alabileceğiniz Konya kiralık araç ile keyifli turlar düzenleyebilirsiniz.

 
İvriz Kaya Anıtı
Büyüleyici bir güzelliğe sahip olan İvriz Kaya Anıtı, Konya’nın Ereğli ilçesinde bulunmaktadır. İvriz Kaya Anıtı, bir su kaynağının yanındaki kayalara oyulmuş, bereketi temsil eden bir anıttır ve tarihi milattan önce 2000’li yıllara dayanmaktadır. Siz de bu muhteşem anıtı görmek isterseniz, buraya aracınızla ya da buraya düzenlenen turlar ile gelip, anıtın yanındaki dinlenme tesislerinde güzel zaman geçirebilirsiniz.

Sille
Konya’da pek çok medeniyete ait izler bulunan ve oldukça güçlü bir tarihe sahip bir diğer yerleşim yeri de Sille’dir. Her ne kadar burada sistematik bir arkeolojik çalışma yapılamamış olsa da, bölgede yapılan belli merkezlerdeki, çok derin olmayan arkeolojik kazılarla da önemli bulgular elde edilmiştir. Bu nedenle Sille de, Konya’daki gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yerdir.

Ak Manastır
Ak Manastır, Konya’da bulunan, kayadan oluşmuş, geniş bir mağara kompleksidir. Burada mağaraya ait bir adet kilise, 6-7 tane şapel ve bir çok hücre vardır. Ak Manastır’da bulunan mezar taşları ise, Konya Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir.

Çatal Höyük
Çatal Höyük Konya’nın Çumra ilçesine bağlı, tepe şeklinde bir antik yerleşim bölgesidir ve arkeolojik açıdan büyük öneme sahiptir. Bu tarihi bölge ilk olarak 1958 yılında J. Mellart tarfından keşfedilmiştir ve burada yapılan arkeolojik çalışmalar insanlık tarihine ışık tutmuştur. Bölgede ortaya çıkarılan arkeolojik eserler ise Konya Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

DİĞER HABERLER

ONLINE REZERVASYON
ALIŞ YERİ ALIŞ YERİ MEVKi
ALIŞ TARİHİ / SAATİ DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ PARA BİRİMİ PROMOSYON
Copyright © Active Rent A Car 2019 Tüm Hakları Saklıdır.